MITSUBISHI Outlander Sport /ASX/RVR Brazed Radiator Fin 5mm OEM1350A694
Product Details
| Manufacturer Part Number | KJ-14265 |
| Car Type | MITSUBISHI OUTLANDER/ ASX/RVR'13-15 A/MT Fin5mm |
| Core Height | 700mm |
| Core Thickness | 16mm |
| Transmission | A/MT |
| Core Width | 408mm |
| Material | Aluminum core, Plastic tank |
| Packing | As the requirement of customers |
| Color | Silver |
| Warrantly | 12 months |
| Certification | ISO9001, TS16949 |
KINGA SERVICE
Kinga offers good quality auto radiators
1. Brand new radiator, not refurbishment
2. Leak-tested aftermarket radiator
3. Includes premium-grade aluminum core
4. Meticulously made to OE standards for exact fitment
5. As good as or better than the original OEM part
6. Maximum cooling efficiency and perfect fit
7. 1 year warranty
Production Process
Fin Production
Vltrasonia Wave Wash
Core assembling
Core brazing
Spare parts maching
Leakage&Pressure
Packaging
ABOUT US
Established in 2003, KINGA is a professional manufacturer of heat exchange products. Our products include radiator, condenser, intercooler, heater core and evaporator. We are specializing in manufacturing and exporting for the auto parts for many cars: Janpanese car, European car and so on. With more than 20 years of production experience , we give our customers the best support. High quality , competitive price and professional service help us gain many good reputation all over the world.
In order to offer you the best service, please kindly provide us the following information:
1. Car Brand
2. OEM /DPI parts number
3. Order quantity
4. Expecting delivery time
We are factory sales, we take any wholesaler order, feel free to visit our factory and make a business with us!
Hot Tags: Fin 5mm MITSUBISHI Outlander Sport /ASX/RVR Brazed Radiator OEM1350A694, manufacturers, wholesale, quality
