Car Radiator for Canter 5.2D 4M51'02-MT with OEM ME403824
Product Details
| Manufacturer Part Number | KJ-14253 |
| Car Type | CANTER 5.2D 4M51'02-MT |
| Core Height | 475mm |
| Core Thickness | 48mm |
| Transmission | MT |
| Core Width | 518mm |
| Material | Aluminum core, Plastic tank |
| Packing | As the requirement of customers |
| Color | Silver |
| Warrantly | 12 months |
| Certification | ISO9001, TS16949 |
Competitive AdvantagesADVANTAGE OF KINGA RADIATOR
1. Pristine: A brand new radiator, never refurbished.
2. Tested for Excellence: Leak-tested aftermarket radiator ensuring reliability.
3. Superior Materials: Features a premium-grade aluminum core for enhanced durability.
4. Precision Craftsmanship: Meticulously made to OE standards for seamless fitment.
5. Competitive Quality: Matches or exceeds the original OEM part's performance.
6. Optimal Performance: Delivers maximum cooling efficiency and a perfect fit.
7. Assurance: Comes with a 1-year warranty for peace of mind.
ABOUT US
Guangzhou Kinga Auto parts Industry Manufacture Co. ,Ltd., established in 2003 and specialized in auto parts. With over 20 years of experience in exporting high-quality auto parts, we pride ourselves on our commitment to excellence and customer satisfaction.Our extensive product range includes radiators, condensers, and more, all crafted to meet international standards,which are extensively used in Japanese,West European, American, Korean and other car series (pickup, minibus and commercial car).
KINGA RADIATOR, EMBARK ON A JOURNEY OF EXCELLENCE AND DISCOVERY WITH US!
Hot Tags: car radiator for canter 5.2d 4m51'02-mt with oem me403824, manufacturers, wholesale, quality
