DAIHATSU BE - GO 2006 - AT AUTO RADIATORS
Product Description
| Application for cartype | DAIHATSU BE - GO 2006 - AT |
| Core Material | Aluminum |
| Tank Material | Plastic |
| Process | Hard Brazing |
| Radiator Core Type | Tube-fin |
| Material | Aluminum core/plastic tank |
| Core size | PA 425*558*16/26 mm |
| Thickness | 16/26 mm |
| Tank size | 48/48*583 mm |
| Carton size | 640*130*600mm |
| HS code | 8708911000 |
| Price Terms | FOB Shenzhen/Guangzhou |
| Payment Terms | TT 30% deposit, 70% against B/L copy |
| Warranty | 12 month |
| Package Type | EPE mats inside, vacuum packaging, Bubble bags, others |
| Export Markets | Global |
The payment and shipping
1. Price term:The factory delivery,FOB
2. Accept L/C and T/T.For T/T,30% deposit, the balance before ship.
3. Deliver the product after clear the payment.
4. Shipping time:30 days to 40 days after we get your order.
5. 1 year Warranty against Manufacturing Defect!
Company Information
Guangzhou Kinga Auto parts Manufacture Co.,Ltd.
Our factory is specializing in the manufacture and export of radiator& condenser&auto parts&hardware for more than 14 years. For those years, Our Factory continue to expand fast. The employees are over 350 and we can produce the radiator to 100,000PCS/ months. The warehouse can have six containers at the same time. Nowday, our service is more appreciation . The price is more Reasonable,the quality is good durability and stability.The kinds of radiator and condenser have over 5,000 kinds.
Contact information
| Phone | 86-20-87810068/0086 13926208263 |
| 2881389293 | |
| Company | Guangzhou Kinga Auto parts Manufacture Co.,Ltd. |
| Website | http://www.aluminiumcarradiators.com/ |
| Add | NO.18, Guangcong Road, Conghua economic development |
Hot Tags: daihatsu be - go 2006 - at auto radiators, manufacturers, wholesale, quality
