Auto Spare Parts Aluminum Radiator for Hyundai EXCEL/PONY'89-95 AT
Product Specification:
Manufacturer Part Number |
KJ - 21023 |
| Car Type | EXCEL/PONY'89-95 |
| Core Size | PA 335*578*16/26mm |
| Tank Size | 46.5/56.5*604 mm |
| Oil Cooler | Diameter 22*300mm |
| Carton Size | 655*110*505mm |
| Core Material | Aluminum |
| Tank Material | Plastic |
| Thickness | 16mm / 26mm |
| AT / MT | AT |
| OEM | 25310-24701/24800 |
| Warranty | One Year |
| Function | preventing the car engine from overheating |
| Packaging | Neutral Packing / Foam Corner Protector / Blister Packing / Any special requirement request by you. |
| Delivery | 30~40 days after order confirmed |
| Payment Term | T/T, 30% deposit before production, the balance before shipment |
| Trade Term | FOB SHENZHEN China |
| MOQ | 30 Pcs |
| Sample | Charge sample fee & express fee, but will be return back upon get orders |
| Trade information | |
| Trade Terms | FOB Shen Zhen/ Guang Zhou |
| Payment Terms | L/C T/T, Western Union |
| Payment Condition | 30% deposit in advance, 70% balance before delivery |
| Delivery Time | 30-40 working days after Money received |
| Packing | Neutral packing / Foam Corner Protector / Blister Packing / Cardboard Protector |
| Shipping | By sea |
Our Radiator for different models:
|
TOYOTA |
BENZ |
BMW |
HONDA |
HYUNDAI |
|
MAZDA |
NISSAN |
VOLKSWANGEN |
GMC |
SUBARU |
|
FORD |
FIAT |
DAEWOO |
LAND ROVER |
MITSUBISHI |
|
DAIHATSU |
PEUGEOT |
LEXUS |
CITROEN |
RENAULT |
|
SUZUKI |
VOLVO |
CHRYSLER |
SUBARU |
OPEL |
Product Features:
1. Materials: aluminum radiator, plastic tank, ratio-frequency welded tube
2. Excellent air tightness and core pressure resistance
3. High heat transfer, superior corrosion and humidity resistance
In order to offer you the best service ,please kindly provide us the following CAR RADIATOR information:
1. Car Brand
2. OEM /DPI parts number
3. Order quantity
4. Expecting delivery time
More information about us:
|
Company name |
Guangzhou Kinga Auto Parts Industry Manufacture Co.,Ltd |
|
Factory address |
Guangcong Road No.18 Conghua economic department area |
|
Export department Tel |
0086-13710537051 |
|
|
0086-13710537051 |
| KJ036@1688.COM |
Hot Tags: auto spare parts aluminum radiator for hyundai excel/pony'89-95 at, manufacturers, wholesale, quality
