Auto Parts Aluminum Radiator for Peugeot PEUGEOT 405'92-00 MT
Product Specification:
Manufacturer Part Number |
KJ -50014 |
| Car Type | PEUGEOT 405'92-00 |
| Core Size | PA 610*368*26/32/40mm |
| Tank Size | 61/61*380 mm |
| Carton Size | 830*120*530mm |
| Core Material | Aluminum |
| Tank Material | Plastic |
| Thickness | 26mm/32mm/40mm |
| AT / MT | MT |
| OEM | 1301.G3/1301.G9/1301.JQ 1301.G4/1301.G7/1301.G8/1301.JL |
| Warranty | One Year |
| Function | preventing the car engine from overheating |
| Packaging | Neutral Packing / Foam Corner Protector / Blister Packing / Any special requirement request by you. |
| Delivery | 30~40 days after order confirmed |
| Payment Term | T/T, 30% deposit before production, the balance before shipment |
| Trade Term | FOB SHENZHEN China |
| MOQ | 30 Pcs |
| Sample | Charge sample fee & express fee, but will be return back upon get orders |
About us
We are Guangdong Kinga Auto parts Industry Manufacture Co., Ltd., specializing in manufacturing of the radiators and exporting for the auto parts for many cars, Japanese car, European car and so on.
With a great team of skilled workers and experienced technical, Kinga Company has great ability of researching development and creation of science and technology. And our company has a team of skilled workers and series of advanced equipment of production machines, testing equipments, chemical products, the perfect laboratory testing vibration and pulse LABS, etc.
FAQ
Q1. Are you a Manufacture or Trading Company?
A: We are manufacturer and trading company of auto parts, we have been in this line for more than 20 years.
Q2. Brand Positioning
A: To be the first choice of parts purchasing for the small and medium-sized overseas buyers as a supplier with complete variety and no MOQ limit.
Q3. What is the delivery date?
A: It takes 5 to 7 days if there is stock, but takes 45 days if there is no stock.
Q4. What is the packet?
A: Neutral packing or customer made packing.
Contact
| Factory Address | Guangcong Road No:18 Conghua Economic Technique Development Area, Guangzhou, Guangdong, China |
| Zipe Code | 510900 |
| Tel | 0086-13710537051 |
Welcome!
Hot Tags: auto parts aluminum radiator for peugeot peugeot 405'92-00 mt, manufacturers, wholesale, quality
