AR CONDENSER FOR MITSUBISHI OUTLANDER 2003 MR958462
| Process | Hard Brazing |
| Radiator Core Type | Tube-fin |
| Material | Aluminum core/plastic tank |
| Core size | 713*368*16mm |
| Thickness | 16mm |
| Carton size | 855*105*475mm |
| OEM NO | MR958462 |
| Price Terms | FOB Shenzhen/Guangzhou |
| Payment Terms | TT 30% deposit, 70% against B/L copy |
| Warranty | 12 month |
| Package Type | EPE mats inside, blister packaging, Bubble bags, others |
| Export Markets | Global |
About KINGA:
1.KINGA is almost the biggest radiator and condenser factory in South China
which had shipped the goods to all over the worlkd for more than 20 years.
2. KINGA have the radiator/condenser/mold/board punching/tank injection workshop
So we can have good control on the cost/quality and delivery date.
3. We have strict quality control system to keep each radiator/condenser standardized.
4. All of our radiator have got great reputation in international market.
5. Use good material, we produce pipe, fin, plastic tank, mother baord, side baord ourselves.
Good quality, better service for best you!
1. High quality under certificate ISO 9001, TS16949.
2. High quality with competitive price: the larger quantity the lower price.
3. Low MOQ, welcome trial order.
4. Prompt delivery.
5. Customers' sample or drawing are welcomed.
6. Customers' brand and packing are acceptable.
7. 100% tested before sending goods
Welcome to visit our factory, we do hope to be your stable partner!Here is the contact information
Contact person:Daisy Huang
Office Tel :0086-13710537051
Company: Guangzhou Kinga Auto Parts Industry Manufacture Co., Ltd.
Hot Tags: car condenser for mitsubishi outlander 2003-2006 mr958462, manufacturers, wholesale, quality
