1986-1999 MITSUBISHI DELICA RADIATOR
Product Details For 1986-1999 MITSUBISHI DELICA RADIATOR
| Manufacturer Part Number | KJ-14003 |
| Core Size | 390*558*16/26 mm |
| Core Thickness | 16/26 mm |
| Car Type | MITSUBISHI DELICA'86-99 AT |
| Tank Size | 47/47*587 mm |
| Tank Material | Plastic / Aluminium |
| Core Material | Aluminium |
| Brand Name | MITSUBISHI |
| Warrantly | 12 months |
Packing & Shipping
1. All products are Separate packing, usually the purchased parts are packaged with the radiators.
2. Use EPE, foam and cardboard boxes for packaging and protection of safety during the transportation of products not subject to wear and tear.
3. According to customer requirements.
4. If you want any radiators, Regardless of size, brand and application, pls tell us.
ABOUT US
Guangzhou Kinga Autoparts Manufacture Co., Ltd is a professional high performance auto parts factory, We
founded in 2003, and mainly provide radiators, intercoolers, oil coolers, accessories adapters for cars.
FAQ For 1986-1999 MITSUBISHI DELICA RADIATOR
Q1:Could you custom products?
We can manufacture it according to your drawings or samples.
Q2: I want to buy your products, how can I pay?
A :You can pay via T/T , WEST UNION or other payment terms we reach agreement.
Q3: How can you guarantee the quality?
A: One year's warranty against getting the products
If You meet with quality problem, we promise to responsible for it.
Q4: If we don’t find what we want on your website, what should we do?
A: You can email us the descriptions and pictures of the products you need, We will check whether we can make it.
Q5: Can we buy 1 pc of each item for quality testing?
A: Yes, we understand quality test is important and we are glad to send 1pc for quality testing.
Q6: What is the lead time?
A: For this product, normally 3 days,3 days and lead time is calculated from the day we receive your deposit.Exact time is determined by factory schedule.
Hot Tags: 1986-1999 MITSUBISHI DELICA RADIATOR, manufacturers, wholesale, quality
