Basic Info.
| Manufacturer Part Number | KJ-86085 |
| Car Type | HYUNDAI ACCENT 17- |
| CORE SIZE: | 552 x 368 x 16 mm |
| OEM: | 906 500 00 54 |
| DPI | 3902 |
| Tank Size(L)(R) | φ20 x373 mm |
| CARTON | 670 x 90 x 420 mm |
| Core Material | Aluminum |
| Thickness | 16 mm |
| Warranty | One Year |
| Packaging | Neutral Packing / Foam Corner Protector / Blister Packing / Any special requirement request by you. |
| Delivery | 30~40 days after order confirmed |
| Payment Term | T/T, 30% deposit before production,the balance before shipment |
| Trade Term | FOB SHENZHEN China |
| MOQ | 30 Pcs |
Brief Company Introduction
| Competitive Adantages | More than 20 years technical experience/High Performance/Good Service/International Approvals/Competitive Price/Prompt Delivery |
| Certificates | ISO/TS 16949:2009 6 national patented technology certificates |
| Quality Control | Three key quality control points: 1. Core quality control 2. Leakage testing control 3. Dimension, accessories and appearance inspection before packng. |
Export markets | North American, South American and Middle-east Markets. |
Hot Tags: high performance car parts condenser for hyundai accent17- with oem 97606-h2000, manufacturers, wholesale, quality
