If you're satisfied with our quality toyota starlet'84-89 ep71 mt car radiator, please be free to contact our professional and experienced manufacturers. The wholesale service, good after-sale service and fast delivery are also offered.
TOYOTA STARLET'84-89 EP71 MT CAR RADIATOR
Product Description
| Application for cartype | STARLET'84-89 EP71 MT |
| Core Material | Aluminum |
| Tank Material | Plastic |
| Process | Hard Brazing |
| Radiator Core Type | Tube-fin |
| Material | Aluminum core/plastic tank |
| Core size | PA 325*438*16 mm |
| Thickness | 16 mm |
| Tank size | 40/50*466 mm |
| Carton size | 510*95*475 mm |
| OEM | 16400-10011/10021/10030/10031/ |
| Price Terms | FOB Shenzhen/Guangzhou |
| Payment Terms | TT 30% deposit, 70% against B/L copy |
| Warranty | 12 month |
| Package Type | EPE mats inside, vacuum packaging, Bubble bags, others |
| Export Markets | Global |
Kinga Introduction:
1.We can produce many different kinds of car radiators , condensers, plastic parts, and other auto accessories.
2.We have our own brand.VVO is the high-end brand of Kinga, which means "good product".
3.Our factory is certified by Iso9001:2000 and we have superior products, advanced technologies, excellent service and reasonable price.
ARTWORK:
Hot Tags: toyota starlet'84-89 ep71 mt car radiator, manufacturers, wholesale, quality
