BRAZED ALUMINUM CAR RADIATOR FOR TOYOTA CAMRY'03-06 ACV30 MT
Product Description
| Application for cartype | Toyota CAMRY'03-06 ACV30 MT |
| Core Material | Aluminum |
| Tank Material | Plastic |
| Process | Hard Brazing |
| Radiator Core Type | Tube-fin |
| Material | Aluminum core/plastic tank |
| Core size | PA 400*728*16/26 mm |
| Thickness | 16/26mm |
| Tank size | 48/48*756mm |
| Carton size | 800*125*560mm |
| HS code | 8708911000 |
| Price Terms | FOB Shenzhen/Guangzhou |
| Payment Terms | TT 30% deposit, 70% against B/L copy |
| Warranty | 12 month |
| Package Type | EPE mats inside, vacuum packaging, Bubble bags, others |
| Export Markets | Global |
Products Show

Before packing, strict Testing process has to be done to be sure no leakage of the radiators

packing: Standard netural packing with foam,shippng by sea

Our advantages are as follows:
1.About the quality, we will be higher than peers
2.About the price , we will be lower than peers .
3.About the service, we will be better than peers
4.About the warranty, we will give a longer time than peers .
5.About the reply time, we will be faster than peers .
Hot Tags: brazed aluminum car radiator for toyota camry'03-06 acv30 mt, manufacturers, wholesale, quality
