STRONG AND STURDY BRAZED RADIATOR FITS TOYOTA HILUX KB-LN165'97-99 MT
| Product Specification | |
| Manufacturer Part Number | KJ-12354A |
| Car Type | HILUX KB-LN165'97-99 MT |
| Core Size | PA 550 x 508 x 26/32/36 mm |
| Tank Size | 65/65 x 529 mm |
| Carton Size | 630 x 125 x 700 mm |
| Core Material | Aluminum |
| Tank Material | Plastic |
| Thickness | 26/32/36 mm |
| Warranty | One Year |
| Packaging | Neutral Packing / Foam Corner Protector / Blister Packing / Any special requirement request by you. |
| Delivery | 30~40 days after order confirmed |
| Payment Term | T/T, 30% deposit before production,the balance before shipment |
| Trade Term | FOB SHENZHEN China |
| MOQ | 30 Pcs |

Equipped with a whole set of professional production line for the vehicle engine cooling system, the workshop has been manufacturing over 5000 various of aluminum radiators for different types of vehicles and engineering machines.
| KINGA Advantages |
| 1.KINGA is a big manufacturer, all the raw materials is from good suppliers and the quality is assured. Most of the parts are manufactured by ourselves. |
| 2. 100% leak test, Burst pressure test. Sample tested in authorized Lab, such as wind tunnel test and pressure cycle test. |
| 3. Professional sale team and after-sale service and quality warranty & prompt reaction to client's feedbacks. |
| 4. KINGA keeps open minded and expanding the products, and fast in product development. |
| 5. KINGA works with leading brands in the radiator industry. |
Hot Tags: strong and sturdy brazed radiator fits toyota hilux kb-ln165'97-99 mt, manufacturers, wholesale, quality
