High Performance Good Quality LEXUS RX300' 01-01 AT Radiator
| Product Specification | |
| Manufacturer Part Number | KJ-12378R |
| Car Type | LEXUS RX300' 01-01 AT |
| Core Size | PA 450 x 728 x 16 mm |
| Tank Size | 33/48 x 756 mm |
| Carton Size | 810 x 145 x 615 mm |
| Core Material | Aluminum |
| Tank Material | Plastic |
| Thickness | 16 mm |
| Warranty | One Year |
| Packaging | Neutral Packing / Foam Corner Protector / Blister Packing / Any special requirement request by you. |
| Delivery | 30~40 days after order confirmed |
| Payment Term | T/T, 30% deposit before production,the balance before shipment |
| Trade Term | FOB SHENZHEN China |
| MOQ | 30 Pcs |


Founded in 2003, Guangzhou KINGA Auto Parts Industry Manufacture Co.,Ltd is a sci-tech enterprise engaged in research & development, Molding processing, Manufacturing and exporting for auto heat exchange products including auto radiator, condenser, intercooler, heater, evaporator etc..
KINGA is very strict with quality control:
1. cooperating with high quality suppliers with Certificates.
2. Incoming Inspection and finished inspection.
3. Visual inspection along the manufacture process.
4. 100% leak test on the products produced.
5. Sample tested in authorized lab, like wind tunnel test and pressure cycle test for testing performance and life-cycle.
6. Building and perfecting the date base on the system to track every products.
7. Considerate complete after-sale service.
Hot Tags: high performance good quality lexus rx300' 01-01 at radiator, manufacturers, wholesale, quality
