2014 TOYOTA HIACERADIATOR REPLACEMENT
Product Details
| Manufacturer Part Number | KJ-12766 |
| Core Size | 510*648*26 mm |
| Core Thickness | 26 mm |
| Car Type |
TOYOTA HIACE'2014- MT |
| Tank Size | 45.5/45.5*670 mm |
| Tank Material | Plastic / Aluminium |
| Core Material | Aluminium |
| Brand Name | Toyota |
| Warrantly | 12 months |
Products Introduction For 2014 TOYOTA HIACERADIATOR REPLACEMENT
- Die-casting aluminum radiator
- Pressure tested and 1 year limited quality guarantee
- Packing: Strong brown carton with foam, suitable to long sea freight. Or according to your requirements
- 100% light weight brazed aluminum, polished end tanks, enhance the overall performance of your engine
Packing & Shipping
1. All products are Separate packing, usually the purchased parts are packaged with the radiators.
2. Use EPE, foam and cardboard boxes for packaging and protection of safety during the transportation of products not subject to wear and tear.
3. According to customer requirements.
4. If you want any radiators, Regardless of size, brand and application, pls tell us.
ABOUT US
Guangzhou Kinga Autoparts Manufacture Co., Ltd is a professional high performance auto parts factory, We
founded in 2003, and mainly provide radiators, intercoolers, oil coolers, accessories adapters for cars.
Hot Tags: 2014 TOYOTA HIACE RADIATOR REPLACEMENT, manufacturers, wholesale, quality
