Car Radiator for NISSAN SUNNY/SENTRA EB13'90-94 AT
Detailed Product Description
| Manufacturer Part Number | KKJ-415283 |
| Car type | NISSAN SUNNY/SENTRA EB13'90-94 AT |
| Carton Size | 740*130*505mm |
| Thickness | 16 Depend on your demand |
| Core Size | PA 320*638*16mm |
| Tank Size | 36/47*669 mm |
| Core Material | Aluminum |
| Tank Material | Plastic |
| Transmission | AT |
| Oil cooler | Daimeter22*220mm |
| OEM | 21460-60Y00/60Y01/ 21460-60Y02/68Y02 |
| Packing |
Packing:Neutral packing / Foam Corner Protector / Blister Packing / Cardboard Protector |
| Appearance Package | Can custom design or our factory packing or brand Packing |
Features
1. Materials: aluminum and plastic, ratio-frequency welded tube
2. Excellent air tightness and core pressure resistance
3. High heat transfer, superior corrosion and humidity resistance
4. High quality, competitive price, best service.
KINGA AUTO parts industry manufactory company is a professional radiator manufacturer, with perfect production skills and management. We have more than forty talented experts and engineers. The yearly output reaches 500,000 pieces. Nowadays our products are well sold in all over the world.
Our Advantages:
Wide Use : More than 5000 kinds of products exported all over the world .
Professional Factory : Specialize in manufacturing heat transfer system for over 10 years .
Work Team : More than 400 workers , including a professional technical team .
Rapid Response : Any email or inquiry from you will be replied within 24 hours,a quotation is ready in 2mins.
Delivery : Exact Delivery Time can be guaranteed after having confirmation with you .
FAQ
Q1:Do you give any guarantee to your products?
A1:Yes,We have 12 months quality guarantee.
Q2:How does to control your products quality?
A2:1)The most important thing for customer is quality,the only thing we pursue is keep long-term win-win.
2)Our company has modern management systems and operates production according to ITS 16949.
3)There is advanced equipment,professional and technical worker in the company.
4)Products testing will be done before shipment.
Q3:What's the delivery time?
A3:Usually 45days after receiving the confirming drawing and the 30% deposit.
Q4:Can i have a visit to your company before the order?
A4:Sure,Welcome to visit our company.
Hot Tags: CAR RADIATORS FOR NISSAN SUNNY/SENTRA EB13'90-94, manufacturers, wholesale, quality
