Auto Radiators for MAZDA PROTEGE'90-94 323BG MT
Products Information:
|
Manufacturer Part Number |
KJ - 16024 |
| Car Type | MAZDA PROTEGE'90-94 323BG MT |
| Core Size | PA 390*638*16/26 mm |
| Tank Size | 47/47*669 mm |
| Carton Size | 710*105*550mm |
| Core Material | Aluminum |
| Tank Material | Plastic |
| Thickness | 16/26 mm |
| AT / MT | MT |
| OEM | BP26-15-200F/B6S7-15-200 |
| Warranty | One Year |
| Function | preventing the car engine from overheating |
| Packaging | Neutral Packing / Foam Corner Protector / Blister Packing / Any special requirement request by you. |
| Delivery | 30~40 days after order confirmed |
| Payment Term |
T/T, 30% deposit before production, the balance before shipment |
| Trade Term | FOB SHENZHEN China |
| MOQ | 30 Pcs |
| Sample | Charge sample fee & express fee, but will be return back upon get orders |
Why Choose Us?
1.Professional Manufacture:
Our company have been founded for more than twenty years. During the period,
we are focused on producing various types of radiators, condensers, auto parts
and so on, and have a good selling in West Europe, America, Korea, Japanese,
Indonesia and Southeast Asia. OEM,ODM is welcome, we can also design for you!
2.Reasonable price:
We do not believe in huge profit margin for long term business, Compared to the
commercial company, our price is lower than theirs.
Kinga Introduction:
1.We can produce many different kinds of car radiators , condensers, plastic parts, and other auto accessories.
2.We have our own brand.VVO is the high-end brand of Kinga, which means "good product".
3.Our factory is certified by Iso9001:2000 and we have superior products, advanced technologies, excellent service and reasonable price.
4.We have seven workshops and two warehouses.And we use professional technology to manufacture products.
5.Our factory is established in 1993, and we produce radiator over 20 years.So our quality and service are quite professional.
Our Principle:
1.Good material ensures the good quality.
2.Competitive price explores huge market.
3.Excellent service pleases all customers.
4.Good reputation establishes long cooperation.
We can produce the radiator which is suitable for Toyota, Mazda, Subaru, Nissan, Mitsubishi, Isuzu, Honda, Fiat, Ford, Benz, BMW, Volvo, Chrysler,Hyundai, Suzuki and so on .

If you are interested in our products, please feel free to contract us and let us know your inquiry. We will offer you best price and we are looking forward to establishing long-term coopration with you. Thanks!
Hot Tags: BEST RADIATORS FOR MAZDA PROTEGE'90-94 323BG MT BP26-15-200F, manufacturers, wholesale, quality
