CAR RADIATORS FOR G.M.C BUICK REGAL / CENTURY 00 - 05 AT
Radiator Details
| Manufacturer Part Number | KJ-32016 |
| CarType | G.M.C BUICK REGAL / CENTURY 00 - 05 AT |
| Core Size | 775*378*16 mm |
| Core Thickness | 16 mm |
| Tank Size | 58/58*417 mm |
| DPI | 2516/2343 |
| Packing | Neutral Packing / Foam Corner Protector / Blister |
| Warrantly | One year |
Trading Terms
1. Payment terms: 30% deposit and balance before shipment/upon BL copy
2. If more quantity, much better price quote.
3. Fast reaction and on time shipment
4. Best performance and high quality
About Us
KINGA was first set up as a trading company for auto parts including radiator and condenser in 1993,then built a
factory in 2003. Since then KINGA has been focusing on developing and manufacturing auto radiator and
condenser for 14 years.
Now our design capacity Auto radiator : 100,000 pcs/ per year Water Tank: 500,000 sets/per year ,Follow
with:Export-oriented and combine Domestic Market position, we established complete distribution channels to keep
good cooperation with all customers. We insist on "make the best products with best efforts" tenet and follow "high
quality with best price" principle to service all customers. Up to now,our products have been sold to many countries
worldwide.
Hot Tags: car radiators for g.m.c buick regal / century 00 - 05 at, manufacturers, wholesale, quality
