Performence Car Radiator for HYUNDAI KIA PRIDE'93- AT
Detailed Product Description
| Manufacturer Part Number | KJ-21093 |
| Car type | HYUNDAI KIA PRIDE'93- AT |
| Carton Size | 450*110*490mm |
| Thickness | 16//26mm |
| Core Size | PA320*378*16/26 mm |
| Tank Size | 46/46*407 mm |
| Core Material | Aluminum |
| Tank Material | Plastic |
| Transmission | AT |
| Packing |
Packing:Neutral packing / Foam Corner Protector / Blister Packing / Cardboard Protector |
| Appearance Package | Can custom design or our factory packing or brand Packing |
Products Picture:
FAQ:
Q1. What is your terms of packing?
A: Generally, we pack our goods in neutral white boxes and brown cartons. If you have legally registered patent,
we can pack the goods in your branded boxes after getting your authorization letters.
Q2. What is your terms of payment?
A: T/T 30% as deposit, and 70% before delivery. We'll show you the photos of the products and packages
before you pay the balance.
Q3. What is your terms of delivery?
A:, FOB Guangzhou or Shenzhen
Q4. How about your delivery time?
A: Generally, it will take 45 days after receiving your advance payment. The specific delivery time depends
on the items and the quantity of your order
Injection Molding Workshop
The injection molding workshop injects the plastic auto parts, such as front and rear protection bars, grilles, interior parts, automotive lighting plastic parts and so on.The workshop is equipped with various types of injection machines ranging from 80T to 2000T and capable of injection different types of engineering plastics.
Q4. How about your delivery time?
A: Generally, it will take 45 days after receiving your advance payment. The specific delivery time depends
on the items and the quantity of your order
Injection Molding Workshop
The injection molding workshop injects the plastic auto parts, such as front and rear protection bars, grilles, interior parts, automotive lighting plastic parts and so on.The workshop is equipped with various types of injection machines ranging from 80T to 2000T and capable of injection different types of engineering plastics.
Hot Tags: PERFORMENCE CAR RADIATOR FOR HYUNDAI KIA PRIDE'93- AT, manufacturers, wholesale, quality
