Auto Parts Aluminum Radiator for VELOSTER 1.6T'13-17AT OEM 25310-2V750
KINGA RADIATOR, CALM DOWN YOUR ENGINE!!!
Manufacturer Part Number:KJ-21331
OEM: 25310-2V750

Product introduct and Trade information:
| Manufacturer Number | KJ-21331 |
| Car Type | HYUNDAI VELOSTER 1.6T'13-17AT |
| Core Size | PA 465*378*26mm |
| Tank Size | 46.5*408mm |
| Carton Size | 640*110*480mm |
| Core Material | Aluminum |
| Tank Material | Plastic |
| OEM | 25310-2V750 |
| DPI | 13415 |
Trade Information
| Payment Terms | L/C T/T , Western Union |
| Trade Terms | FOB Shenzhen |
| Payment Condition | 30% desposit in advance , 70% balance before delivery |
| FOB Price | We will quote you the FOB price after you confirm the model radiator you want and how many |
| Delivery Time | 30-40 working days after money received |
| Shipping | By sea |
| MOQ | 30 PCS |
| Warranty | One year |
Manufacturing Facilities
As one of the leading manufacturers of automotive radiators, we have established a modern workshop . To meet their ever-increasing demands, it becomes mandatory for us to adopt latest manufacturing methods at our production unit. Spread across vast area, our production unit has a satisfying installation capacity.
Quality Assurance
We feel proud to state that quality is our forte and utmost care is taken at all stages of production to ensure no defined quality policy followed at Nissim, focused on:
"To provide products and services of premier quality standards and make them available to our clients at optimal costs."
"To pursue our commitments made to our clients of delivering superior quality products by bringing continuous improvement in our technological processes, making optimum utilization of available resources and procviding necessary training necessary training to the employees to deliver effective results."
Note: *The actual products are the same as in the pictures we listed.
*Please check the pictures and drawing diagram carefully*


*We can also make other brands according to your provided drawing or sample.*
Feel free to reach out with any questions! We warmly invite you to visit the KINGA factory. Join us for a new chapter in our journey!
![]()







Should you have any interest, please contract me!!!
Hot Tags: auto parts aluminum radiator for veloster 1.6t'13-17at oem 25310-2v750, manufacturers, wholesale, quality
