HONDA CIVIC 1.3/1.4'87-MT 19010-PM3-003 Custom automobile water radiator
Radiator Features
| Manufacture Part Number | KJ-17208 |
| Cartype | HONDA CIVIC 1.3/1.4'87-MT |
| Core Size | PA 325*568*16/22mm |
| Tank Size | 4050*587mm |
| Thickness | 16/22mm |
| Carton | 760*120*630mm |
| Transmission | Mt |
| OEM | 19010-PM3-003 |
Product Features
1. Fin
A. Standard opening 28-30 degrees;
B. No glitches;
C. Unobstructed ventilation performance;
2. Oil Cooler
A. Copper or stainless steel;
B. Precise seal does not leak;
C. High heat transfer efficiency;
D. Interface thread precision, clean;
3. Fittings
A. Copper Material;
B. Thread precision, clean;
C. OEM standards;
Company Profile
Having been striving to grown into one of bases of aluminum radiators and condensers of China,
Guangzhou Kunjiang Auto Parts Industrial Co., Ltd. is engaged in all aluminum radiator and condenser
manufacture, and undertaking development and manufacture, i.e. design and production on samples
provided and material process of stamped plastic auto parts and hardware, combining research, design,
mould manufacture, production, and distribution together.With a powerful technical staff consisting of a
qualified and experienced production technician group and an experienced senior engineering group,
advanced production processes, excellent detection equipments, and a complete series of physical and
chemical laboratories and vibration and impulse for production inspection laboratories, Kunjiang is much
capable in product research and development and technical innovation.
Hot Tags: ALUMINUM RADIATORS FOR HONDA CIVIC 1.3/1.4'87-MT 19010-PM3-003, manufacturers, wholesale, quality
