GMC RADIATOR FOR EXCELLE GT 1.5L'15-MT
Description for Kinga Aluminum Radiator
1.Aluminum tube-fin hard brazing method adopted for core assembly.
2.Plastic water tanks and mechanical cramping assembly.
3.Excellent heat dissipation performance due to tube/fin structure.
4.Long lifetime.
5.Low costs due to good durability and stability.
Detailed Product Description for Mitsubishi Carisma Radiator
| Manufacturer Part Number | KJ-32129 |
| Car Type | GMC RADIATOR FOR EXCELLE GT 1.5L'15-MT |
| Carton Size | 870*120*495mm |
| Thickness | 16/26mm,depend on your demand |
| Core Size | PA 670*378*16/26mm |
| Tank Size | 42/42*403mm |
| Core Material | Aluminum |
| Tank Material | Plastic |
| Transmission | MT |
| Packing | Packing:Neutral packing / Foam Corner Protector / Blister Packing / Cardboard Protector |
| Appearance Package | Can custom design or our factory packing or brand Packing |
Trade information
| Trade Terms | FOB ShenZhen |
| Payment Terms | L/C T/T, Western Union |
| Payment Condition | 30% deposit in advance, 70% balance before delivery |
| Delivery Time | 30-40 working days after Money received |
| Shipping | By sea |
| Min-order | 30PCS |
| warranty. | One year |
| Fob price | We will quote you the Fob price after you confirm the Model radiator you want and how many |
Company information
Kinga Auto Parts Industrial Co.,ltd was founded in 2003.Our factory is specializing in the
manufacture and export of radiator& condenser&auto parts&hardware for more than 20 years.
Hot Tags: gmc radiator for excelle gt 1.5l'15-mt, manufacturers, wholesale, quality
