FORD FIESTA MT AUTO RADIATORS
Product Details
1. Structure: Aluminum Core,Plastic Tank,Machine joint radiator
2.Material:High grade Aluminum,the tube is Excellent Air tightness and core pressure Resistance.
3. High heat transfer ,superior corrosion and humidity Resistance.
Item Specifications
| Manufacturer Part Number | KJ-31027 |
| Car Type | FORD FIESTA MT |
| Core Material | Aluminum |
| Tank Material | Plastic |
| Transmission | MT |
| Thickness | 26 mm |
| Core Size | 500*378*26 mm |
| Tank Size | 48/48*405 mm |
| Carton Size | 705*135*500mm |
About KINGA
1.KINGA is almost the biggest radiator and condenser factory in South China which had shipped the goods to all over the world for more than 20 years.
2. KINGA have the radiator/condenser/mold/board punching/tank injection workshop.So we can have good control on the cost/quality and delivery date.
3. We have strict quality control system to keep each radiator/condenser standardized.
4. All of our radiator have got great reputation in international market.
5. Use good material, we produce pipe, fin, plastic tank, mother baord, side baord ourselves.
Hot Tags: ford fiesta mt auto radiators, manufacturers, wholesale, quality
