If you're satisfied with our quality 1987-1991toyota camry radiator, please be free to contact our professional and experienced manufacturers. The wholesale service, good after-sale service and fast delivery are also offered.
1987-1991TOYOTA CAMRY RADIATOR
Product Specification For 1987-1991TOYOTA CAMRY RADIATOR
| Manufacturer PartNumber | KJ -12003 |
| Car Type | TOYOTA CAMRY'87-91 VZV21 AT |
| Core Size | PA 325*688*16/26 mm |
| Tank Size | 48/48*717 mm |
| Carton Size | 760*100*0mm |
| Core Material | Aluminum |
| Tank Material | Plastic |
| Thickness | 16/26 mm |
| AT / MT | AT |
| OEM | 16400-62020 |
| Warranty | One Year |
| Function | preventing the car engine from overheating |
| Packaging | Neutral Packing / Foam Corner Protector / Blister Packing / Any special requirement request by you. |
| Delivery | 30~40 days after order confirmed |
| Payment Term | T/T, 30% deposit before production, the balance before shipment |
| Trade Term | FOB SHENZHEN China |
| MOQ | 30 Pcs |
| Sample | Charge sample fee & express fee, but will be return back upon get orders |
Auto Racing Radiator For 1987-1991TOYOTA CAMRY RADIATOR
Features:
Radiator is made of aluminum making it a very light weight and high-quality
All aluminum radiator provides maximum cooling efficiency , your performance vehicle will enjoy it
High-quality welds, perfect for performance vehicles.
Direct bolt-on replacement
Includes a 1 year warranty against manufacturer defects
| ![]() title2 |
Hot Tags: 1987-1991toyota camry radiator, manufacturers, wholesale, quality

title1