Car AC Condenser for NISSAN TIIDA 07-With OEM 92110-1U600
| KJ-82005A | |
| Condenser details: | |
| OEM No. | 92110-1u600/el000/ax800 |
| Description | Condenser |
| Suitable Model | NISSAN TIIDA 07- |
| Material | Aluminum |
| Core size | 650*348*16mm |
| Left tank size |
Diameter 20*361mm |
| Right tank size | Diameter 20*361mm |
| Carton size | 760*90*470mm |
| Cold Sype | Air cooled |
| Packing | Packing:Neutral packing / Foam Corner Protector / Blister Packing / Cardboard Protector |
| Appearance Package | Can custom design or our factory brand packing |
Trade information
| Trade Terms | FOB ShenZhen |
| Payment Terms | L/C T/T, Western Union |
| Payment Condition | 30% deposit in advance, 70% balance before delivery |
| Delivery Time | 30-40 working days after Money received |
| Packing | Neutral packing / Foam Corner Protector / Blister Packing / Cardboard Protector |
| Shipping | By sea |
| Min-order | 30PCS |
KINGA PRODUCT DRAWING

Our Services
1. High Quality
For auto radiator, we all is using high quality materials, we have advanced production equipment, strict
requirements for production process, and perfect control, so the finished product is very good.
2. Competitive Price
We have many excellent long-term cooperation suppliers to provide us with aluminum material and some
other parts, which not also high quality, but also good price, so the price of our radiator is very competitive.
3. Perfect After-sale Service
According to our company's rule, we support one-year quality guarantee after you receive the goods.
During this time, if you meet any quality problem, please contact with us, we can provide you with an
replacement. The premise is non-human damage.
Benefits:
First Time Fit assures bolt-in replacement; no brackets and adapters
Reduces required compressor power, resulting improved fuel economy
Restores A/C performance to as-new condition
Exact Fit - Condensers install with speed and ease.
Greater Durability - Pure aluminum construction provides greater resistance for corrosion
We do hope to have chance to be your stable partner too.
Welcome to visit our factory!
Hot Tags: car ac condenser for nissan tiida 07-with oem 92110-1u600, manufacturers, wholesale, quality
