Aluminum Condenser for NISSAN TEANA 08-17 and ALTIMA`07-18
Basic Info.
Manufacturer Part Number | KJ-82008 |
| Car Type | NISSAN TEANA 08-17/ALTIMA`07-18 |
| CORE SIZE: | 695*408*16mm |
| OEM: | 92100-JA00A/92100-9W200 |
| Tank Size(L)(R) | φ20*416 mm |
| CARTON | 820*205*470 mm |
| Core Material | Aluminum |
| Thickness | 16 mm |
| Warranty | One Year |
| Packaging | Neutral Packing / Foam Corner Protector / Blister Packing / Any special requirement request by you. |
| Delivery | 55~60 days after order confirmed |
| Payment Term | T/T, 30% deposit before production,the balance before shipment |
| Trade Term | FOB SHENZHEN China |
| MOQ | 30 Pcs |
Brief Company Introduction
| Competitive Adantages | More than 20 years technical experience/High Performance/Good Service/International Approvals/Competitive Price/Prompt Delivery |
| Certificates | ISO/TS 16949:2009 6 national patented technology certificates |
| Quality Control | Three key quality control points: 1. Core quality control 2. Leakage testing control 3. Dimension, accessories and appearance inspection before packng. |
Export markets | North American, South American and Middle-east Markets. |
We supply PREMIUM QUALITY all aluminum radiator,condenser auto and sports auto bike.
We promise that all our products are made of the best materials and advanced manufacture technique. All our products are 100% fully tested to ensure top quality.
All manufactured in a brand new state of the art facility with the same manufacturing process that OEM companies use.
More service :
1) We can help buyers design specific products or produce products according to buyers' design.
2) We can print logo according to buyers' requirement.
3) We has exported to many countries, such as Korea, USA, German, Turkey, Russia, Mexico, etc.
4) After we ship the goods, we will email you the shipping information, as well as tracking number.
5) One year's warranty against B/L loading date. If you meet with quality problem, we promise to replace goods
Our Advantages
1. Efficiency : Any inquiry or email will be replied within 24 hours .
2. Profession: Over 20 years experience technical and sales support team can offer you the best service .
3. Delivery : 15-20 days for one container .
4. Guaranty : Strict quality control through our quality control team , one year warranty against BL date ,
any leakage will replace or return by money .
5. High quality and competitive price : We are using high quality materials , we have advanced production
equipment , strict requirements for production , good price .
Hot Tags: aluminum condenser for nissan teana 08-17 and altima`07-18, manufacturers, wholesale, quality
