A/C condenser cooling effective car parts OEM 97606-26000
| Condenser details: | |
| Description | Condenser |
| Suitable Model | SANTA FE 00 |
| Material | Aluminum |
| Core size | 702**338*16mm |
| Left tank size | Diameter20*350mm |
| Right tank size | Diameter20*350mm |
| Cold Sype | Air cooled |
| Packing | Packing:Neutral packing / Foam Corner Protector / Blister Packing / Cardboard Protector |
| Appearance Package | Can custom design or our factory brand packing |
Trade information
| Trade Terms | FOB ShenZhen |
| Payment Terms | L/C T/T, Western Union |
| Payment Condition | 30% deposit in advance, 70% balance before delivery |
| Delivery Time | 30-40 working days after Money received |
| Packing | Neutral packing / Foam Corner Protector / Blister Packing / Cardboard Protector |
| Shipping | By sea |
| Min-order | 30PCS |
Kinga condenser for different cars
TOYOTA | BENZ | BMW | VOLKSWANGEN | CHRYSLER |
| AUDI | FAW | DAEWOO | GMC | SUBARU |
| FORD | MAZDA | HONDA | LAND ROVER | MITSUBISHI |
| NISSAN | ISUZU | VOLVO | HYUNDAi | SUBARU |
About us
Guangzhou Kinga Auto parts Manufacture Co.,Ltd.
Our factory is specializing in the manufacture and export of radiator& condenser&auto parts&hardware for
more than 20 years. For those years,Our Factory continue to expand fast.The employees are over 400 and
we can produce the radiator to 70,000PCS/months.The warehouse can have six containers at the same time.
Nowday,our service is more appreciation.The price is more Reasonable,the quality is good durability and stability.
The kinds of radiator and condenser have over 3,000 kinds.
Our advantage:
1. Efficiency: any inquiry or email will be replied within 24 hours
2. Profession: more than 20 years technical and sales support team offer you the best service
3. Delivery: 15-20 days for one container
4. Guaranty: strict quality control through our quality control team, one year warranty against BL date, any leakage will replace or return by money
5. High quality and competitive price: we are using high quality materials, we have advanced production equipment, strict requirements for production, good price
PLEASE CONTACT US NOW!
Hot Tags: a/c condenser cooling effective car parts oem 97606-26000, manufacturers, wholesale, quality
