Brazed Car Condenser for FORD ESCAPE 2.5/3.0L 09-12
Basic Info.
Manufacturer Part Number | KJ-91035 |
| Car Type | FORD ESCAPE 2.5/3.0L 09-12 |
| CORE SIZE: | 735*468*16mm |
| OEM: | 9L8Z-19712A/J/G |
| Tank Size(L)(R) | φ20*480 mm |
| CARTON | 880*60*500 mm |
| Core Material | Aluminum |
| Thickness | 16 mm |
| Warranty | One Year |
| Packaging | Neutral Packing / Foam Corner Protector / Blister Packing / Any special requirement request by you. |
| Delivery | 55~60 days after order confirmed |
| Payment Term | T/T, 30% deposit before production,the balance before shipment |
| Trade Term | FOB SHENZHEN China |
| MOQ | 30 Pcs |
Brief Company Introduction
| Competitive Adantages | More than 20 years technical experience/High Performance/Good Service/International Approvals/Competitive Price/Prompt Delivery |
| Certificates | ISO/TS 16949:2009 6 national patented technology certificates |
| Quality Control | Three key quality control points: 1. Core quality control 2. Leakage testing control 3. Dimension, accessories and appearance inspection before packng. |
Export markets | North American, South American and Middle-east Markets. |
We supply PREMIUM QUALITY all aluminum radiator,condenser auto and sports auto bike.
We promise that all our products are made of the best materials and advanced manufacture technique. All our products are 100% fully tested to ensure top quality.
All manufactured in a brand new state of the art facility with the same manufacturing process that OEM companies use.
Hot Tags: brazed car condenser for ford escape 2.5/3.0l 09-12, manufacturers, wholesale, quality
