AC system auto condenser for Audi A3 / S3 year 1996
| Condenser's details: | |
| OEM No. | 1J0820413L |
| Description | Condenser |
| Suitable Model | For Audi A3 / S3 year 1996 |
Material | Aluminum |
| Core size | 585x358x16mm |
| Left tank size | Diameter 20*363mm |
| Right tank size | Diameter 20*363mm |
| Carton size | 890x140x420mm |
| Cold Sype | Air cooled |
| Packing | Packing:Neutral packing / Foam Corner Protector / Blister Packing / Cardboard Protector |
| Appearance Package | Can custom design or our factory brand packing |
Features
1.Provides maximum cooling efficiency.
2. High quality weld, perfect for performance vehicles.
3. Provide custom service according to sample or drawing.
4. OEM available.
5.100% test in house
Product application
Our products used for Auto Car
Kinga condenser for different cars
TOYOTA | BENZ | BMW | VOLKSWANGEN | CHRYSLER |
| AUDI | FAW | DAEWOO | GMC | SUBARU |
| FORD | MAZDA | HONDA | LAND ROVER | MITSUBISHI |
| NISSAN | ISUZU | VOLVO | HYUNDAi | SUBARU |
Nissan Condenser
| Part NO. | OEM | Cartype | item name |
| KJ-82001 | 92110-BM405 | N16'03/EQ7202B ALMERA N16(00-) | Nissan Condenser |
| KJ-82002 | 92110-9S600 | PALADIN 03- | Nissan Condenser |
| KJ-82003 | 92110-OL710 | CEFIRO A32(95-) R134a MAXIMA QX(94-) | Nissan Condenser |
| KJ-82004 | 92110-4L005 | CEFIRO A32'98 INFINITI I30(97-) | Nissan Condenser |
| KJ-82005 | 92110-1U600 | TIIDA(07-)/G12 | Nissan Condenser |
| KJ-82006 | 92110-2B000 | U13/ALTIMA 1.8 93-97 | Nissan Condenser |
| KJ-82007 | 92110-3S401 | PICK UP D22 (98-) | Nissan Condenser |
| KJ-82008 | 92100-9W200 | TEANA (08-) | Nissan Condenser |
| KJ-82009 | 92110-0L710 | EQ7200-3/MAXIMA QX(94-) | Nissan Condenser |
| KJ-82010 | 92110-31U10 | CEFIRO A32(95-)R12 INFINITI I30(97-) | Nissan Condenser |
| KJ-82011 | PATROL(Y61) 88-95 | Nissan Condenser | |
| KJ-82012 | 92100-BN900 | ALMERA N16(00-) | Nissan Condenser |
| KJ-82013 | 92110-CA000 | TEANA (04-) | Nissan Condenser |
| KJ-82014 | 92100-8H300 | X-TRAIL T30(01-) | Nissan Condenser |
| KJ-82015 | 92110-4Z010 | SENTRA(02-06) | Nissan Condenser |
| KJ-82016 | 92110-4Z001 | SENTRA(02-06) | Nissan Condenser |
| KJ-82017 | 92110-3E601 | EQ7200-2 | Nissan Condenser |
| KJ-82018 | 92100-4W000 | INFINITI QX4 (97-) | Nissan Condenser |
| KJ-82019 | 92110-2Y910 | MAXIMA QX (94-) | Nissan Condenser |
| KJ-82020 | 92100-AL570 | INFINITI G35(03-06) | Nissan Condenser |
| KJ-82021 | 92100-JD00A | NISSAN QASHQAI(07-) | Nissan Condenser |
| KJ-82022 | NISSAN LIVINA | Nissan Condenser | |
| KJ-82023 | 92100-JG000 | NISSAN X-TRAIL T31(07-) | Nissan Condenser |
| KJ-82024 | 92111-65Y00 | SUNNY B14(94-96) | Nissan Condenser |
| KJ-82025 | 92100-1HS2A | NISSAN SUNNY N17(11-) | Nissan Condenser |
| KJ-82026 | 92110-3S401 | NISSAN PICK D22 98-(R12) | Nissan Condenser |
| KJ-82027 | NISSAN SUCCE(11-) | Nissan Condenser | |
| KJ-82028 | NISSAN | Nissan Condenser | |
| KJ-82029 | 92110-EA00A | NISSAN XTERRA(05-09) | Nissan Condenser |
| KJ-82030 | 92110-95F0C | NISSAN SUNNY(10-) | Nissan Condenser |
Trade information
| Trade Terms | FOB ShenZhen |
| Payment Terms | L/C T/T, Western Union |
| Payment Condition | 30% deposit in advance, 70% balance before delivery |
| Delivery Time | 30-40 working days after Money received |
| Packing | Neutral packing / Foam Corner Protector / Blister Packing / Cardboard Protector |
| Shipping | By sea |
| Min-order | 30PCS |
About us
Guangzhou Kinga Auto parts Manufacture Co.,Ltd.
Our factory is specializing in the manufacture and export of radiator& condenser&auto parts&hardware for
more than 20 years. For those years,Our Factory continue to expand fast.The employees are over 400 and
we can produce the radiator to 70,000PCS/months.The warehouse can have six containers at the same time.
Nowday,our service is more appreciation.The price is more Reasonable,the quality is good durability and stability.
The kinds of radiator and condenser have over 3,000 kinds.
Our Service
OEM Service : Customers simply provide OEM number,Car brand,then we can do the radiator for you.
Team Support : Professional design team and technology team provide 24 hours service and one Year Warranty
Factory Support : Accept sample order, economical and practical.
More service :
1) We can help buyers design specific products or produce products according to buyers' design.
2) We can print logo according to buyers' requirement.
3) We has exported to many countries, such as Korea, USA, German, Turkey, Russia, Mexico, etc.
4) After we ship the goods, we will email you the shipping information, as well as tracking number.
5) One year warranty against B/L loading date. If you meet with quality problem, we promise to replace goods
Hot Tags: ac system auto condenser for audi a3 / s3 year 1996, manufacturers, wholesale, quality
