VOLKSWAGEN AUDI A4/S4'00- AT AUTO RADIATOR
Products Items:
| Application for cartype | VOLKSWAGEN AUDI A4/S4'00- AT |
| Core Material | Aluminum |
| Tank Material | Plastic |
| Process | Hard Brazing |
| Radiator Core Type | Tube-fin |
| Material | Aluminum core/plastic tank |
| Core size | PA632*398*26/32 mm |
| Thickness | 26/32mm |
| Tank size | 48.5/48.5*412 mm |
| Carton size | 785*160*490mm |
| HS code | 8708911000 |
| Price Terms | FOB Shenzhen/Guangzhou |
| Payment Terms | TT 30% deposit, 70% against B/L copy |
| Warranty | 12 month |
| Package Type | EPE mats inside, vacuum packaging, Bubble bags, others |
| Export Markets | Global |

Competitive Advantages
1. We have five workshops including plastic injection, metal pressing, mould developing, assembly, and
quality
control, which make us have a good lead time and good price. The best is we can control the quality of the
materials by ourselves.
2. We supply high quality product with one year warranty without man made damaged, we can replace the
damage product for you or refund the money.
3. We have the R&D team with over 35 engineers, to meet the needs of new products. Meanwhile we will
release new items periodically and customizing products to OEM quality
4. We have the certifications: ISO/TS16949, ISO9001:2008,.
5. For some hot selling items, we have the stock in our warehouse, we can deliver the samples or small
order in a short time.
6. We have a professional sales team with the good experienced for the oversea markets, offer the good
products for your market.
7. Trial order is accepted with small quantity.
Stamping Workshop
Equipped with nearly 30 machines for stamping processing, including stamping machines, hydraulic presses,
cutting shears and others , the workshop can produce stretching stamping parts, large stamping parts and
fine stamping parts, etc.

Hot Tags: VOLKSWAGEN AUDI A4/S4'00- AT AUTO RADIATOR, manufacturers, wholesale, quality
