TOYOTA TOWNACE NOAH GA-KR41/42'96 AT AUTO RADIATOR
We Promise:
1,Radiators are 100% tested;
2,12 months guarantee;
3,ISO9001, TS16949 certification
Product Describtion
| Manufacturer Part Number | KJ-12371 |
| Material | Aluminum |
| Cartype | Toyota TOWNACE NOAH GA-KR41/42'96 AT |
| Core Size | PA 425*668*16 mm |
| Core Hight | 425mm |
| Core Width | 668mm |
| Thickness | 16 mm |
| Carton | 740*115*590mm |
| Tank Size | 33/40*698 mm |
| OEM | 16400-7A390/7A660 |
About us
We are Guangdong Kinga Auto parts Industry Manufacture Co., Ltd., specializing in manufacturing of the
radiators and exporting for the auto parts for many cars, Japanese car, European car and so on.With a great
team of skilled workers and experienced technical, Kinga Company has great ability of researching
development and creation of science and technology. And our company has a team of skilled workers and
series of advanced equipment of production machines, testing equipments, chemical products, the perfect
laboratory testing vibration and pulse LABS, etc.
KINGA R&D Centre
1. KINGA have a qualified and experienced technical staff team consisting of 35 senior engineers who could
provide advanced production process.
2. 600+ new products are coming up every year.
3.We can develop new products according to our customers requirement.
Hot Tags: TOYOTA TOWNACE NOAH GA-KR41/42'96 AT AUTO RADIATOR, manufacturers, wholesale, quality
