Auto Radiators for TOYOTA/LEXUS TACOMA'95-04 MT 16410-0C030
Product Details:
| Manufacturer Part Number | KJ-12562 |
| Car Type | TOYOTA/LEXUS TACOMA'95-04 MT |
| Core Size | PA 527*628*16/26/32mm |
| Core Hight | 527mm |
| Core Width | 628mm |
| Thickness | 16/26/32mm |
| Carton | 745*110*680mm |
| Tank Size | 52/52*654mm |
| OEM | 16410-0C030 |
Products Show:
Kinga offers good quality auto radiators:
1. Brand new radiator, not refurbishment
2. Leak-tested aftermarket radiator
3. Includes premium-grade aluminum core
4. Meticulously made to OE standards for exact fitment
5. As good as or better than the original OEM part
6. Maximum cooling efficiency and perfect fit
7. 1 year warranty
8. Protect your car from overheating and restore its cooling efficiency with this direct fit OE Radiator from Item
Auto. Kinga radiators are made of high quality materials, durability and long-time functionality.
Contact US:
| Factory Address | Guangcong Road No:18 Conghua Economic Technique Development Area, Guangzhou, Guangdong, China |
| Post Code | 510900 |
| Tel | 0086-20-87815083 |
Welcome!
Hot Tags: AUTO PARTS ALUMINUM RADIATORS FOR TOYOTA/LEXUS TACOMA'95-04, manufacturers, wholesale, quality
