Premium Quality Auto Radiator fit for LEXUS' 99- LS430 AT
| Product Specification | |
| Manufacturer Part Number | KJ-12461 |
| Car Type | LEXUS' 99- LS430 AT |
| Core Size | PA 425 x 748 x 16/26 mm |
| Tank Size | 48/48 x 774 mm |
| Oil Cooler | φ22 x 375 |
| Carton Size | 830 x 130 x 610 mm |
| Core Material | Aluminum |
| Tank Material | Plastic |
| Thickness | 16/26 mm |
| Warranty | One Year |
| Packaging | Neutral Packing / Foam Corner Protector / Blister Packing / Any special requirement request by you. |
| Delivery | 30~40 days after order confirmed |
| Payment Term | T/T, 30% deposit before production,the balance before shipment |
| Trade Term | FOB SHENZHEN China |
| MOQ | 30 Pcs |



KINGA is very strict with quality control
| 1. cooperating with high quality suppliers with Certificates. |
| 2. Incoming Inspection and finished inspection. |
| 3. Visual inspection along the manufacture process. |
| 4. 100% leak test on the products produced. |
| 5. Sample tested in authorized lab, like wind tunnel test and pressure cycle test for testing performance and life-cycle. |
| 6. Building and perfecting the date base on the system to track every products. |
| 7. Considerate complete after-sale service. |
Hot Tags: premium quality auto radiator fit for lexus' 99- ls430 at, manufacturers, wholesale, quality
