Basic Info.
Product Description
Radiator Features
| Manufacture Part Number | KJ-12254A |
| Cartype | LANDRUISER`05 FZJ7# MT |
| Core Size | PA 560*508*48mm |
| Tank Size | 75/75*528mm |
| Thickness | 48mm |
| Carton | 710*160*740mm |
| Transmission | MT |
| OEM | 16400-66160 |
Trade Information
| Place of Origin | Guangzhou China |
Delivery Time | 45DAYS |
Packing | As The Customer Request/ Neutral Packing / Foam Corner Protector |
Company type | Manufacture |
Delivery Port | SHENZHEN or Guangzhou |
Max. Production Capacity | 70000 Pieces / Month |
| Warranty | 12 Months |
KINGA Radiator Specifics and Benefits:
1,Helps Reducing Coolant Temperature
2,Extends Engine Life
3,100% New
4,Professional Installer is Highly Recommended
5,100% quality assurance tested
6,Great cooling capacity, twin water channel core design
Our Advantages:
1) Professional Factory :
Specializing in manufacturing heat exchangers ( car radiator / condenser ) for over 10 years .
2)Work Team :
More than 400 workers, including a professional technical team .
3) Wide Use :
Over 5000 kinds of high quality products , which exported all over the world .
4) Rapid Response:
We will reply within 24 hours after receiving your letter . If you have any question , welcome to call us.
5) Efficient Service:
Competitive price with best quality and excellent reputation.
Contact Way
| Factory Address | Guangcong Road No:18 Conghua Economic Technique Development Area, Guangzhou, Guangdong, China |
| Zipe Code | 510900 |
KINGA RADIATOR, CALM DOWN YOUR ENGINE
WELCOME!
Hot Tags: cooling system radiator for landcruiser05 fzj7# mt, manufacturers, wholesale, quality
