Car Radiator for Toyota Hiace 2005 Full Aluminum
Basic info
| Manufacturer Part Number | KJ-12597 |
| Material | Aluminum |
| Cartype | Toyota Hiace/05 |
| Transmission | AT |
| Core Size | PA 510*648*32/36mm |
| Core Hight | 510mm |
| Core Width | 648mm |
| Thickness | 32/36mm |
| Carton | 750*190*725mm |
| Tank Size | 57/57*677mm |
| Application | Cooling System |
| Process | Hard brazing |
KINGA Advantages
1. Original /OEM quality and competitive price.
2. Professional work team and quick service.
3. Strong and standard package.
4. Fast and safe delivery.
5. Long export experience in Middle east, Northern Europe, Southeast Asia, North America, Africa, Brazil.
6. Clear details photos what you see is what you get.
7. Able to develop & produce according to customer specification with technical drawing.
FAQ
Q1. Are you a Manufacture or Trading Company?
A: We are manufacturer and trading company of auto parts, we have been in this line for more than 20 years.
Q2. Brand Positioning
A: To be the first choice of parts purchasing for the small and medium-sized overseas buyers as a supplier with complete variety and no MOQ limit.
Q3. What is the delivery date?
A: It takes 5 to 7 days if there is stock, but takes 45 days if there is no stock.
Q4. What is the packet?
A: Neutral packing or customer made packing.

Payment & Shipping
1.Price term:The factory delivery,FOB
2.Accept L/C and T/T.For T/T,30% deposit, the balance before ship.
3.Deliver the product after clear the payment.
4.Shipping time:30 days to 40 days after we get your order.
5.1 year Warranty against Manufacturing Defect!

CONTACT US NOW!
Hot Tags: car radiator for toyota hiace 2005 full aluminum, manufacturers, wholesale, quality
