AUTO PARTS RADIATOR FOR TOYOTA HILUX 4×4 02 - MT
All Aluminium High performance Auto car Radiator
1. Strict quality control step by step All Aluminium High performance Auto car Radiator.
2. Promote quotation and fast delivery All Aluminium High performance Auto car Radiator.
3. Company’s own shipping port storage warehouse and pre-shipment inspection by our professional engineer All Aluminium High performance Auto car Radiator.
4. Good after-sale service.
5. OEM orders and process with customer’s sample and technical drawings.
6. 24 hours online service.
Product Description
| Application for cartype | TOYOTA HILUX 4×4 02 - MT |
| Core Material | Aluminum |
| Tank Material | Plastic |
| Process | Hard Brazing |
| Radiator Core Type | Tube-fin |
| Material | Aluminum core/plastic tank |
| Core size | PA 450*528*26/32/36 mm |
| Thickness | 26/32/36 mm |
| Tank size | 54.5/54.5*544 mm |
| Carton size | 630*125*590 mm |
| HS code | 8708911000 |
| Price Terms | FOB Shenzhen/Guangzhou |
| Payment Terms | TT 30% deposit, 70% against B/L copy |
| Warranty | 12 month |
| Package Type | EPE mats inside, vacuum packaging, Bubble bags, others |
| Export Markets | Global |
FAQ
Q1. Are you a Manufacture or Trading Company?
A: We are manufacturer and trading company of auto parts, we have been in this line for more than 20 years.
Q2. Brand Positioning
A: To be the first choice of parts purchasing for the small and medium-sized overseas buyers as a supplier with complete variety and no MOQ limit.
Q3. What is the delivery date?
A: It takes 5 to 7 days if there is stock, but takes 45 days if there is no stock.
Hot Tags: auto parts radiator for toyota hilux 4×4 02 - mt, manufacturers, wholesale, quality
