Auto Radiator of SUZUKI ESCUDO/GRAND VITARA'05 MT OEM 17700-65J00
Products Information:
| Application for cartype | ESCUDO/GRAND VITARA'05 MT |
| Release year of the Car | 2005 |
| Core Materia | Aluminum |
| Tank Material | Plastic |
| Process | Hard Brazing |
| Radiator Core Type | Tube-fin |
| Material | Aluminum core/plastic tank |
| Core size | PA 450*688*16/26 mm |
| Thickness | 16/26mm |
| Tank size | 48/48*717 mm |
| Carton size | 760*100*625mm |
| HS code | 8708911000 |
| Price Terms | FOB Shenzhen/Guangzhou |
| Payment Terms | TT 30% deposit, 70% against B/L copy |
| Warranty | 12 month |
| Package Type | EPE mats inside, vacuum packaging, Bubble bags, others |
| Export Markets | Global |
Our Advantages:
1.Wide Use : More than 5000 kinds of products exported all over the world .
2.Professional Factory : Specialize in manufacturing heat transfer system for over 10 years .
3.Work Team : More than 400 workers , including a professional technical team .
4.Rapid Response : Any email or inquiry from you will be replied within 24 hours,a quotation is ready in 2mins.
5.Delivery : Exact Delivery Time can be guaranteed after having confirmation with you .
KINGA Radiator Quality:
1.5000+ various models
2. ISO/TS 16949 certified.
3.100% leak test with nitrogen
4. 1 year warranty against defects,
5.Free replacement if any quality claim confirmed.
6.Considerate and professional after-sale service and prompt reaction to customer feedback.
Hot Tags: SUZUKI ESCUDO/GRAND VITARA'05 MT Radiator, manufacturers, wholesale, quality
