MAZDA 323 RADIATOR
Product Description For MAZDA 323 RADIATOR
| Application for cartype | MAZDA 323 MT |
| Core Material | Aluminum |
| Tank Material | Plastic |
| Process | Hard Brazing |
| Radiator Core Type | Tube-fin |
| Material | Aluminum core/plastic tank |
| Core size | PA 300*528*16/26mm |
| Thickness | 16/26mm |
| Tank size | 49.5/49.5*548mm |
| Price Terms | FOB Shenzhen/Guangzhou |
| Payment Terms | TT 30% deposit, 70% against B/L copy |
| Warranty | 12 month |
| Package Type | EPE mats inside, vacuum packaging, Bubble bags, others |
| Certification |
ISO9001/ TS16949 |
Features For MAZDA 323 RADIATOR
1. Materials: aluminum and plastic, ratio-frequency welded tube
2. Excellent air tightness and core pressure resistance
3. High heat transfer, superior corrosion and humidity resistance
4. High quality, competitive price, best service.
Company Brief
Guangzhou Kinga Autoparts Manufacture Co.,Ltd is a professional manufacturer of big, medium, small car and engineering mechanic radiators, condensers, intercoolers, heaters, etc. Our products be exported to Australia, New Zealand, Israel, North/South America, Middle East, South Korea, Russia, Nigeria and South Africa etc.
With more than 50 series over 5000 kinds, including Japanese, Korean, Occident and Chinese cars.
Our factory establish in 2003,and we have rich experience more than 14 years. The factory covers an area of 86,000 square meters, worker than 350. We have complete production equipment, which can support all products production and development of new products.
There is a big choice in our company, not only with high quality but also good price. Our products and services got highly reputation from our customers in past years.
MAZDA 323 RADIATOR |
|
MAZDA 323 RADIATOR |
Hot Tags: mazda 323 radiator, manufacturers, wholesale, quality
