Aluminum Radiator for MAZDA 2'08-11 AT/ FIESTA'09 AT
KINGA RADIATOR , TAKE YOU THE NICE VIEW !
Detailed Product Description
| Manufacturer Part Number | KJ-16107 |
| Car type | CALIBRA 2.0I'90-at |
| Carton Size | 810*110*485mm |
| Thickness | 16//26/32mm,Depend on your demand |
| Core Size | PA 616*368*16/26/32mm |
| Tank Size | 58/58*405.5mm |
| Core Material | Aluminum |
| Tank Material | Plastic |
| Transmission | AT |
| Oil cooler | Daimeter25*245mm |
| Inlet/Outlet size | Diameter 34mm |
| OEM | 1300133/1300135 |
| Packing |
Packing:Neutral packing / Foam Corner Protector / Blister Packing / Cardboard Protector |
| Appearance Package | Can custom design or our factory packing or brand Packing |
Why you choose us
1) Rapid Response:
We will reply within 24 hours after receiving your letter . If you have any question ,welcometo call us
2) Efficient Service:
Competitive price with best quality and excellent reputation.
3) Wide Use :
Over 5000 kinds of high quality products , which exported all over the world .
4) Work Team :
More than 400 workers, including a professional technical team .
5)Professional Factory :
Specialize in manufacturing heat exchangers (car radiator / condenser) for over 10 years .
Condition & Warranty
1. Premium Quality. 100% car radiator quality assurance tested;
2. Brand New. Never used,more than 20 years technical and sales support team offer you the best service
3. All Genuine. Our Photos are the actual photos of the products you are buying. We never copy from another company's catalog or website;
4. Fast shipping;
5. Low Price.
6.All the parts have one year quality warranty after the delivery. In case, there are any parts have problem in one year under normal use.
RADIATOR WORKSHOP
KINGA FACTORY
Hot Tags: ALUMINUM RADIATOR FOR MAZDA 2'08-11AT/ FIESTA'09 AT, manufacturers, wholesale, quality
