ISUZU Npr 4.8 Mt Auto Parts Aluminum Radiator
Item Specifications
| Manufacturer Part Number | KJ-13019 |
| Car Type | ISUZU NPR 4.8 |
| Core Material | Aluminum |
| Tank Material | Plastic |
| Transmission | MT |
| Thickness | 32mm / 36mm |
| Core Size | PA 590*548*32/36mm |
| Tank Size | 57/57*569mm |
| Carton Size | 690*155*765mm |

Manufacturing Facilities
As one of the leading manufacturers of Automotive Radiators, we have established a modern workshop. To meet their ever-increasing demands it becomes mandatory for us to adopt latest manufacturing methods at our production unit. Spread across vast area, our production unit has a satisfying installation capacity.

We are active as a quality-conscious company and have an experienced team of quality monitors, which ensure that only a flawless range of precision-machined radiators. We use quality raw material such as brass and copper, which is sourced from the reliable sources.

Hot Tags: isuzu npr 4.8 mt auto parts aluminum radiator, manufacturers, wholesale, quality
