HONDA AUTO RADIATORS FOR ODYSSEY 99 - 02 RL1 J35A AT
Product Description
HONDA ODYSSEY 99 - 02 RL1 J35A AT
| Application for cartype | HONDA ODYSSEY 99 - 02 RL1 J35A AT |
| Core Material | Aluminum |
| Tank Material | Plastic |
| Process | Hard Brazing |
| Radiator Core Type | Tube-fin |
| Material | Aluminum core/plastic tank |
| Core size | PA 450*768*16/26 mm |
| Thickness | 16/ 26 mm |
| Tank size | 48/48*794 mm |
| Carton size | 840*110*590 mm |
| HS code | 8708911000 |
| Price Terms | FOB Shenzhen/Guangzhou |
| Payment Terms | TT 30% deposit, 70% against B/L copy |
| Warranty | 12 month |
| Package Type | EPE mats inside, vacuum packaging, Bubble bags, others |
| Export Markets | Global |
Our Service
1.One-stop solution of All spare parts for HONDA
2. “Customer oriented” is our service principle .
We always try our best to provide the fast and convenient service.
3. Good quality parts & competitive price
4. Professional order operation procedures.
A. All parts will be checked Part No. & quality one by one in our factory.
B. All parts will be repacked with high standard export, each part will have separate package and identification label with bar code.
C. You can use our parts for stock and resales directly.
Hot Tags: honda auto radiators for odyssey 99 - 02 rl1 j35a at, manufacturers, wholesale, quality
