Auto Radiators for HONDA ACCORD'03 CM6 3.0L MT 19010-RCA-A52
Producing Process
Radiator-fin molding → the core assembling → NB continous soldering → tank assembly → products leak hunting → drying and packing
Product Details
| Manufacturer Part Number | KJ-17128 |
| Car Type | HONDA ACCORD'03 CM6 3.0L MT |
| Core Size | PA 375*708*16/26mm |
| Core Hight | 375mm |
| Core Width | 708mm |
| Thickness | 16/26mm |
| Carton | 780*110*510mm |
| Tank Size | 48/48*736mm |
| OEM | 19010-RCA-A52 |
About us
We are Guangdong Kinga Auto parts Industry Manufacture Co., Ltd., specializing in manufacturing of the radiators and exporting for the auto parts for many cars, Japanese car, European car and so on.
With a great team of skilled workers and experienced technical, Kinga Company has great ability of researching development and creation of science and technology. And our company has a team of skilled workers and series of advanced equipment of production machines, testing equipments, chemical products, the perfect laboratory testing vibration and pulse LABS, etc.
OEM/ODM Profile
Our company gather the design,exploitation,and production together.We can design any sample and make it with high quality.Our products are fit for Japanede,america,and european small cars,jeep,pick-up and Microbus.and also we can design and produce for big trucks.quality first,client first service first are our company principle.KINGA will be your best choice.
Contact
| Factory Address | Guangcong Road No:18 Conghua Economic Technique Development Area, Guangzhou, Guangdong, China |
| Post Code | 510900 |
| Tel | 0086-20-87815083 |
Welcome!
Hot Tags: honda accord'03 cm6 3.0l mt 19010-rca-a52, manufacturers, wholesale, quality
