2008-2010 G.M.C SATURN RADIATOR
Detailed Information For 2008-2010 G.M.C SATURN RADIATOR
| Application for cartype | G.M.C SATURN VUE'08-10 AT |
| Process | Hard Brazing |
| Radiator Core Type | Tube-fin |
| Material | Aluminum core/plastic tank |
| Core size | PA 670*508*16/26/32 mm |
| Thickness | 16/ 26/32 mm |
| Tank size | 63/63*526 mm |
| Carton size | 845*150*640mm |
| HS code | 8708911000 |
| Price Terms | FOB Shenzhen/Guangzhou |
| Payment Terms | TT 30% deposit, 70% against B/L copy |
| Warranty | 12 month |
| Package Type | EPE mats inside, vacuum packaging, Bubble bags, others |
| Export Markets | Global |
More Information For 2008-2010 G.M.C SATURN RADIATOR
-
Application:auto radiator for SATURN VUE'08-10 AT
-
Original:China
-
Certification: ISO/TS16949
-
Price: Negotiable
-
Material:Aluminum/plastic
-
Packing:netural packing,EPE mats inside, vacuum packaging, Bubble bags, others
Why choose us
1. High temperature resistance.
2. Warranty 12 months, if any quality problem due to manufacure defect,we guarantee fix or replacement for free, so please buy in confident !
3. High standard quality control. All our radiator in comply with ISO9001 standard.
4.we custom make full aluminium radiator, from PA16-PA 48 thickness core.all will meet our customer demand, also accept logo printing.
Hot Tags: 2008-2010 g.m.c saturn radiator, manufacturers, wholesale, quality
