AUTO RADIATOR FOR AVEO KALOS 2013-AT
Radiator Features
| Manufacture Part Number | KJ-11065 |
| Cartype | AVEO KALOS 2013-AT |
| Tank Size | 46.5/46.5*438.5mm |
| Thickness | 16/26mm |
| Carton | 765*100*530mm |
| Transmission | MT |
Trade Information
| Place of Origin | Guangzhou China |
Delivery Time |
30DAYS |
Packing |
As The Customer Request/ Neutral Packing / Foam Corner Protector |
Company type |
Manufacture |
Delivery Port |
SHENZHEN or Guangzhou |
Max. Production Capacity |
70000 Pieces / Month |
| Warranty | 12 Months |
KINGA Radiator Specifics and Benefits:
1,Helps Reducing Coolant Temperature
2,Extends Engine Life
3,100% New
4,Professional Installer is Highly Recommended
5,100% quality assurance tested
6,Great cooling capacity, twin water channel core design
Company Profile
Guangdong Kinga Auto Parts Industrial Manufacture Co., Ltd specializes in producing different kinds of radiator, condenser for many automobiles, such as copper radiator, aluminum radiator, condenser, oil cooler, intercooler, air conditioning evaporator, heater, etc. We are integrating R&D, designing, mould making, production and sale as a whole; Our company undertakes the business of developing and producing plastics, ironware for different kinds of automobiles. We are always hunting to be one of the vital heat exchanger manufacturers in China.
With a great team of skilled workers and experienced technical, Kinga Company has great ability of researching development and creation of science and technology. And our company has a team of skilled workers and series of advanced equipment of production machines, testing equipments, chemical products, the perfect laboratory testing vibration and pulse LABS, etc.
Top 5 Best Radiator Stop Leaks
#1 ATP AT-205 Re-Seal Radiator Stop Leak.
#2 K-Seal Pour & Go Leak Repair.
#3 ACDelco Cooling System Seal Tabs Radiator Stop Leak.
#4 Bar's Leaks 1040 6-Pack.
#5 Bar's Leaks Liquid Aluminum Stop Leak.
Q6. What are our major market?
A: Our main markets are Asia, middle east, Africa, and south America.
Hot Tags: auto radiator for aveo kalos 2013-at, manufacturers, wholesale, quality

