Cooling System Auto Aluminum Radiator for Toyota CARINA'92-94 AT190 MT
Product Specification:
Manufacturer Part Number |
KJ - 12114 |
| Car Type | CARINA'92-94 AT190 |
| Core Size | PA 325*648*16/26mm |
| Tank Size | 48/48*678 mm |
| Carton Size | 735*110*505mm |
| Core Material | Aluminum |
| Tank Material | Plastic |
| Thickness | 16mm / 26mm |
| AT / MT | MT |
| OEM | 16400-02160/15570/16470 |
| Warranty | One Year |
| Function | preventing the car engine from overheating |
| Packaging | Neutral Packing / Foam Corner Protector / Blister Packing / Any special requirement request by you. |
| Delivery | 30~40 days after order confirmed |
| Payment Term | T/T, 30% deposit before production, the balance before shipment |
| Trade Term | FOB SHENZHEN China |
| MOQ | 30 Pcs |
| Sample | Charge sample fee & express fee, but will be return back upon get orders |
Reason for choosing us
(1) Professional Factory: Specialize in manufacturing heat transfer system over 10 years.
(2) Work Team: More than 400 workers, including a professional technical team.
(3) Wide Use: Over 5000 kinds of products, which exported all over the world.
(4) Rapid Response: We will reply within 24 hours after receive your letter.
(5) Efficient Service: Competitive price with best quality and excellent reputation.
NOTICE
1. Compare your radiator to the picture below.
2. Flush the entire cooling system of the vehicle.
3. Use the ASTM-approved antifreeze and distilled or de-ionized water.
Please feel free to contact us for any question! Welcom to visit KINGA factory, Join us, this is a new beginning of the journey!
Hot Tags: cooling system auto aluminum radiator for toyota carina'92-94 at190 mt, manufacturers, wholesale, quality
