Commercial Vehicle Radiator For Hiace Diesel 2008 Full Aluminum
Product Details
| Core Height | 648mm |
| Car Type | Hiace 2.5/3.0 diesel 2008 |
| Thickness | 32/36mm |
| Core Width | 510mm |
| Packing | 1pc per carton with foam protecter |
| Color | Aluminum Silver |
| OEM | 16400-30160 |
| Manufacturer Part Number | KJ-L12402 |
Features:
1. High heat transfer, superior corrosion and humidity resistance
2. Materials: aluminum and plastic, ratio-frequency welded tube
3. Excellent air tightness and core pressure resistance
4. High quality, competitive price, best service
Kinga Factory services:
1.Our team has over 20 years experience in foreign trade business
2.We have exported more than 10,000pcs car radiators per year
3.Mostly exported to Australia market, Asia and South America market
4.We believe our professional will bring you a bright future
Corporate Culture
1.Our company adheres to the philosophy of people-oriented and quality live.
2.Our aim is to build up a solidary, active, equal, harmonious working atmosphere to enhance the cohesion of the enterprise.
3.Unity, practicality, development and innovation are the spirits of our factory.
4.Our factory have sincere service, excellent product quality and good after-sales service.
5.We exist by quality, win customers by trustworthiness and develop by prestige and we commit to the rapid development of auto parts.
6. "Quality first and service in the post, buy peace of mind was at ease with" is our slogan.




Hot Tags: commercial vehicle radiator for hiace diesel 2008 full aluminum, manufacturers, wholesale, quality
