Auto Parts Radiator for CHEVROLET COLORADO 2013
Product Specification:
Manufacturer Part Number |
KJ-32148 |
| Car Type | CHEVROLET COLORADO'13- MT |
| Core Size | PA 580×635.5×26mm |
| Tank Size | 48/48×657mm |
| Oil Cooler | N/A |
| Core Material | Aluminum |
| Tank Material | Plastic |
| Thickness | 26mm |
| AT / MT | MT |
| Warranty | One Year |
| Function | preventing the car engine from overheating |
| Packaging | Neutral Packing / Foam Corner Protector / Blister Packing / Any special requirement request by you. |
| Delivery | 30~40 days after order confirmed |
| Payment Term | T/T, 30% deposit before production, the balance before shipment |
| Trade Term | FOB SHENZHEN China |
| MOQ | 30 Pcs |
| Sample | Charge sample fee & express fee, but will be return back upon get orders |
KINGA Advantages
1. Original /OEM quality and competitive price.
2. Strong and standard package.
3. Fast and safe delivery.
4. Clear details photos what you see is what you get.
FAQ:
Q1.Can you help to ship the goods?
A: YES. We can help to ship the goods through customer forwarder or our forwarder.
Q32. What are our major market?
A: Our main markets are Asia, middle east, Africa, and south America.
Q3. Can you offer free samples?
A: Yes with low cost.


Hot Tags: auto parts radiator for chevrolet colorado 2013, manufacturers, wholesale, quality
