Car Spare Part Radiator For Mitsubishi Canter 95-98 Oem MC127002
| Manufacturer Part Number | KJ-14195 |
| Car Type | Mitsubishi Canter 95-98 |
| Carton Size | 600x120x705mm |
| Material | Aluminum core plastic tank |
| Transmission | AT |
| Thickness | 36mm |
| Core Size | 550x528x36mm |
| Tank Size | 54.5/54.5x545mm |
| Warranty | 12 months |
| Cool Type | Water cool |
Product Features
1. Material: Aluminum Core plastic tank
2. Water tank detail: PA66+GF30 280ºC-290ºC
3. Fin height: 8mm or 5mm
4. Pitch of fin waves: 2.8mm, 3mm
5. Tube thickness: 0.3mm
6. Fin size: 16mm, 18mm, 22mm, 26mm, 32mm, 36mm, 40mm, 48mm
Payment/ Packaging Detail
1.T/T, 30% deposit in advance, 70% balance before shipment
2.Also accept PayPal for small orders
3.Normal packing in white /brown boxes, if you have special request on package, please let us know in advance
Our advantage
Effeciency:
Any email or inquiry from you will be replied within 24 hours,a quotation is ready in 2mins.
Profession:
More than 20 years technical & sales support team offer you the best service.
Delivery
Exact delivery time can be guaranteed after having confirmation with you.
Guarantee
Strict quality control through our qc team.one-year warranty against b/l data and warranty:12 months
More models for your choice
| Acura | Hyundai | Scion |
| Audi | Isuzu | Subaru |
| BMW | Land Rover | Saab |
| Benz | Mazda | Suzuki |
| Chrysler | Mini | Toyota |
| Citroen | Mitsubishi | VW |
| Daewoo | Nissan | Ford |
| Daihatsu | Peugeot | Jeep |
| Honda | Renault | KIA |
......
Please do not hesitate to contact me!
| Contact Person: | Daisy Huang |
| Street Address: | No.18 Guangcong Rd, Conghua Economic Development Area |
| City: | Guangzhou |
| Province/State: | Guangdong |
| Country/Region: | China(Mainland) |
| Telephone: | 0086-13710537051 |
Hot Tags: car spare part radiator for mitsubishi canter 95-98, manufacturers, wholesale, quality
