Auto Aluminum Radiator for Nissan D22A 21410-2S710 MT
Product Specification:
Manufacturer Part Number |
KJ - 15107 |
| Car Type | D22A |
| Core Size | PA 450*688*16/26mm |
| Tank Size | 47/47*713 mm |
| Carton Size | 760*120*615mm |
| Core Material | Aluminum |
| Tank Material | Plastic |
| Thickness | 16mm / 26mm |
| AT / MT | MT |
| Warranty | One Year |
| Function | preventing the car engine from overheating |
| Packaging | Neutral Packing / Foam Corner Protector / Blister Packing / Any special requirement request by you. |
| Delivery | 30~40 days after order confirmed |
| Payment Term | T/T, 30% deposit before production, the balance before shipment |
| Trade Term | FOB SHENZHEN China |
| MOQ | 30 Pcs |
| Sample | Charge sample fee & express fee, but will be return back upon get orders |
Our Radiator for different models:
| TOYOTA | BENZ | BMW | HONDA | HYUNDAI |
| MAZDA | NISSAN | VOLKSWANGEN | GMC | SUBARU |
| FORD | FIAT | DAEWOO | LAND ROVER | MITSUBISHI |
| DAIHATSU | PEUGEOT | LEXUS | CITROEN | RENAULT |
| SUZUKI | VOLVO | CHRYSLER | SUBARU | OPEL |
Our Advantages:
1) Professional Factory :
Specializing in manufacturing heat exchangers ( car radiator / condenser ) for over 10 years .
2)Work Team :
More than 400 workers, including a professional technical team .
3) Wide Use :
Over 5000 kinds of high quality products , which exported all over the world .
4) Rapid Response:
We will reply within 24 hours after receiving your letter . If you have any question , welcome to call us.
5) Efficient Service:
Competitive price with best quality and excellent reputation.
More information about us:
| Company name | Guangzhou Kinga Auto Parts Industry Manufacture Co.,Ltd |
| Factory address | Guangcong Road No.18 Conghua economic department area |
| Export department Tel | 86 - 20 - 87815083 |
| Fax | 86 - 20 - 87819013 |
| 86-13710537051 | |
| Company Website | http://www.aluminiumcarradiators.com http://www.kj1688.com |
Please feel free to contact us for any question ! Join us , this is a new beginning of the journey ,
you will feel the Most Efficient Service , Best Quality and Excellent Reputation .Thanks !
Hot Tags: auto aluminum radiator for nissan d22a, manufacturers, wholesale, quality
