Aluminum Brazing Radiator for Toyota Hilux 1988-
| Manufacturer Part Numbser | KJ-12905 |
| Car Type | Toyota Hilux 1988- |
| Carton Size | 375*508*26mm |
| Car Year | 1998- |
| OEM number | 16400-31230 |
| Thickness | 26,32,36 mm |
| Core Size | 375*508*26/32/36mm |
| Tank Size | 54.5x545mm |
| Core Material | Aluminum |
| Tank Material | Plastic |
Specifications
1. Factory manufacturer
2. 100% fully tested in house
3. One year warranty
4. Different size & model available
5. OEM available; samples available
6. Prompt delivery
Payment/ Packaging Detail
1.T/T, 30% deposit in advance, 70% balance before shipment
2.Also accept PayPal for small orders
3.Normal packing in white /brown boxes, if you have special request on package, please let us know in advance
Our advantage
Effeciency:
Any email or inquiry from you will be replied within 24 hours,a quotation is ready in 2mins.
Profession:
More than 20 years technical & sales support team offer you the best service.
Delivery
Exact delivery time can be guaranteed after having confirmation with you.
Guarantee
Strict quality control through our qc team.one-year warranty against b/l data and warranty:12 months
About our company
GuangZhou KINGA Auto parts industry manufacture co.,LTD.. is a research and development, production and sales in one of the specialized car radiator company, which produces radiators, condensers, automobile tanks, evaporator products. And has a complete and scientific quality management system.
Our company has been established for many years, from raw materials into the factory inspection to the finished product, every process is a rigorous assessment, the company has the most advanced R & D, design, production and management team. We will be the best quality products, the most sincere service, the most reasonable prices return all customers the best quality products.
Hot Tags: aluminum brazing radiator for toyota hilux 1988-, manufacturers, wholesale, quality
